100 év után hatályát veszti a magyar nemzetet megcsonkító diktátum?
Mint ismert, a Trianoni békediktátum volt a Nagy Magyarországot szétszabdaló nemzetellenes bűncselekemény legitimáló eszköze.
Törvénybe foglalta 1920 június 4-én azt, hogy hazánktól el lehet venni egyes teürleteket.
A konferencia legfelső szervei a magyar felvetéseket meghallgatták, azonban végül érdemi változtatások nélkül hagyták jóvá az év eleji tervezetet. 1920. március végén a magyar tárgyalódelegáció, gróf Apponyi Albert vezetésével végleg elhagyta a békekonferencia helyszínét Versaillest és hazautazott Budapestre.
A békekonferencia során ily módon megszerkesztett és a győztes hatalmak parancsaként megfogalmazott békeszerződés az Amerikai Egyesült Államok, a Brit Birodalom, Franciaország, Olaszország és Japán, mint a szerződés szövetséges és társult főhatalmai, Belgium, Kína, Kuba, Görögország, Nicaragua, Panama, Lengyelország, Portugália, Románia, a Szerb-Horvát-Szlovén Állam, Sziám és Cseh-Szlovákország, mint a főhatalmakkal együtt a szövetséges és társult Hatalmak és Magyarország között jött létre.
Ekkor darabolódott fel Nagy Magyarország, és lett Magyarország akkora, amekkoraként a jelen generációk ismerik.
Jogtalanul vettek el tőlünk mindent, ezt ma történelmietlen számos más ország és hatalom igazolja.
Sőt, a Trianoni szerződés mind alakilag, mind pedig jogilag is érvénytelen sokak szerint.
Él arról is egy legenda, hogy a 100. év letelte után a békediktátum érvényét veszti, és ily módon Nagy Magyarország eredeti határai visszaállíthatók lesznek.
Ez sajnos azonban csak egy legenda, mert a szerződésben nincs olyan záradék, ami az elévülésről írna.
A szerződést diktáló nagyhatalmak közül az Amerikai Egyesült Államok sosem ratifikálta azt.
Lengyelország jóval később, 1930-ban ratifikálta a békeszerződést. Nagy Britanniában és Franciaországban is erős ellenállás kísérte a ratifikációt. ű
Ennek ellenére a mai napig érvényben van, sajnos nem támadható, noha vannak jogászok és történészek, akik szerint elméletben az EU bíróságon megtámadható lenne a szerződés, és arra jó lenne az egész, hogy újra vitát generáljon a téma körül, ha csak csekély is lenne az esély a sikerre.
A területek visszacsatolása ugyanis akár konkrét háborúval is fenyegethetne, főleg Magyarország és Románia vagy a Szlovákok között…