Olyan dologgal szembesültek, ami ma a történelem egyik legvitatottabb momentumává vált…
Több olyan bázisról tudni az Antarktiszon, melyek egy része már nem üzemel. Ezeknek azonban mindnek volt hivatalos nyoma.
A nácik összesen 3 bázis létesítettek az Antarktiszon az információk alapján.
Az első bázis létesítésére 1938-39-ben került sor. Ezt Hermann Göring vezette, azzal a céllal, hogy egy oylan helyet hozzanak létre, ahol felépíthették volna ezt a komplexumot.
A szóbeszédek és egyes titkos dokumentumrészletek szerint a nácik ugyanis titkos bázisokban gondolkodtak, ott akarták létrehozni a Harmadik Birodalom titkos központját.
Vész esetén – a világháború elvesztése ilyen lehetőség lett volna – ide menekítették volna a protokoll szerint a teljes náci vezérkart.
Bár hivatalosan nem épült meg, legalábbis semmi konkrétum nincs, sokan úgy gondolják, hogy nem csak megépült valójában több is lett annál, mint amit tudunk róla.
A németeknek rendelkezésére állhatott az a tudás, amire extrém építési körülmények között volt szükség.
Az Antarktiszon építkezni egy különleges technológiát feltételez. Ez egy kietlen és fagyos pusztaság, folyamatosan -35 Celsius fok hideg…
A világháborús időszak alatt a németek szert tehettek olyan fejlett technológiára, melyet sokan földönkívüli eredetűnek gondolnak.
Ma a történelemtudósok is egyértelmű TÉNYKÉNT kezelik, hogy a nácik tényleg terveztek ilyet.
A vita inkább arról van, hogy vajon meg is valósították-e ezt a grandiózus tervet…
1946-ban az amerikai kormány egy nagyszabású expedíciót küldött az Antarktisz közelébe.
Az amerikai hadsereg 2 jégtörővel, egy tengeralattjáróval, 2 romboló hadihajóval és egy anyahajóval, valamint 5000 katonával indult útnak a jeges világ felé.
Olyan dologgal szembesültek, ami ma a történelem egyik legvitatottabb momentumává vált…
A Magasugrás hadműveletként emlegetik azóta is.
A hivatalos verzió szerint az egész csak egy különleges hadgyakorlat volt.
Ezt azonban máig nem hiszi el senki.
A projekt ugyanis dollármilliárdokba került, és ha hidegben akartak volna gyakorlatozni, arra ott lett volna Alaszka.
Senki sem érti, miért gyakorlatozott volna 5000 katona a semmi közepén, egy lakatlan kontinensen bohóckodva…
Sokan tartották úgy erről az expedícióról, hogy azért zajlott le, mert az amerikaiaknak információik voltak a nácik ténykedéséről az Antarktiszon.
Napvilágot láttak információk, melyekből arra lehetett következtetni, hogy valamit, egy nagyobb katonai komplexumot építenek a jeges világban.
Erre utaltak azok a feljegyzések is, melyek Argentínában kikötő tengeralattjárókról szóltak, náci felségjelzéssel, közvetlenül a háború után.
Állítólag ezek a tengeralattjárók háborús bűnösöket hoztak, és tovább mentek az Antarktisz irányába, rakománnyal és tudósokkal, mérnökökkel megpakolva…
A Magasugrás hadművelet vezetője a híres Byrd admirális volt, akinek a feljegyzéseiből meg lehet tudni, hogy olyan erővel találkoztak és próbáltak megütközni, amiről többször úgy fogalmazott, hogy nem erről a világról való.
Egy magasan fejlett náci, vagy akár földönkívüli technológia rohanta le a flottát az Antarktisz partjaitól nem messze.
Röpködő fénylő korongok lebegtek a levegőben hang nélkül. Néhány volt belőlük, de gyakorlatilag szétverték az amerikai haderőt.
Byrd admirális azt is megjegyezte, hogy néhány tucat ilyen egységből álló flottával komplett országokat lehetne bevenni vagy megsemmisíteni…