Érvágásként élte meg az orvostársadalom a kannabisz felfedezést, aminek érdemeit és jelentőségét megpróbálták elbagatellizálni. A sokak által emlegetett és gyaníthatóan ténylegesen létező úgynevezett gyógyszermaffia működésbe lendült, hogy stílszerűen “orvosolja” a problémát.
A kannabisz gyógymódokat tényleg a gyógyszeripar nyomhatta el, politikai, gazdasági, pénzügyi fegyvereiket széles körben felhasználva?
Sokak szerint igen, és erre történelmi tények is léteznek, melyek ezt a gyanút alátámasztják.
Gyógyszer nőtt az USA-ban a földből, de tilos lett használni, mivel abban az időben egyre több gyógyhatását igazolták. Többek között azt, hogy rákellenes hatásai is lehetnek.
Egyes mellrákos sejtkultúrákban ugyanis jelentős lecsökkentette a tumorsejtek képződését.
Sőt, sejt apoptózist tudott előidézni.
De ez nyilvánvalóan nem jött jó időpontban, azt is mondhatnánk, hogy a kannabisz rosszkor volt rossz helyen.
Egyetlen bűne volt, hogy számtalan betegség ellen hatékony volt
– állítják sokan – és fillérekből megtermelhető volt bárkinek a kertben.
A kender, a kannabisz volt az, ami mindenkinek tudott volna valamit adni.
Az epilepsziától kezdve a rákon át a stressz vagy a depresszió okozta hatások mindegyikét csökkenteni tudta, és erre ma már konkrét tudományos bizonyítékok vannak.
Arról viszont kevesen tudnak, hogy ezen kutatások előzményei olyan megfigyelések és kísérletek voltak, amiket még a 70-es években végeztek, csak a gyógyszerlobbi közbenjárása miatt eltusoltak.
A kannabiszt ugyanis démonizálni kezdték.
A kormányok, az egyes államok külön-külön lettek meggyőzve arról a politikai vezetésükkel együtt, hogy a kannabiszt el kell nyomni, abból aligha lesz bevétele a rendszernek.
Ellenben a drágán kínált pirulákkal, melyeket hatalmas gyógyszervállalatok állítanak elő, különféle betegségekre.
Más és más betegségekre különböző pirulák, így még több pénz.
A rákipar pedig egy igazi aranytojást tojó tyúkjává vált az egészségügyi rendszernek, mely inkább hasonlított egy iparosított “betegség-gyárhoz”, mint humánus intézményhez.
A kender alapú orvosság Magyarországon is úgy van mind a mai napig, hogy nincs:
Tízezrek életét segíthetné, de még azt a kender-készítményt is megfogják a határon, amely legális, a címzett ellen pedig eljárás indul.
Érvágásként élte meg az orvostársadalom a felfedezést tehát, aminek érdemeit és jelentőségét megpróbáltál elbagatellizálni.
A sokak által emlegetett és gyaníthatóan ténylegesen létező úgynevezett gyógyszermaffia működésbe lendült, hogy stílszerűen “orvosolja” a problémát.
Ha felügyelet és a gyógyszeripar “részesedése” nélkül terjedt volna el a világon, akkor az onkológia és más iparágak is tönkrementek volna, és alapvetően csökkent volna a beteg emberek száma világszerte.