Ráadásul végig ott volt az orrunk előtt? A tudósok már most világszenzációról beszélnek.
Bizonyos vírusok szerepet játszanak bizonyos rákok kialakulásában, mint például a hepatitis B-vírus (HBV) a májrákban és a humán papillomavírus (HPV) a méhnyakrákban.
Mind a kettőt használták már korábban rákvakcinák előállítására, de most kiszélesítették a daganatos betegségek körét.
A RÁKOS SEJTEK ÁLTALÁBAN GYENGÉK, NEM TUDNAK VÉDEKEZNI A KÓROKOZÓK ELLEN, ÍGY KÖNNYŰ CÉLPONTJAI LEHETNÉNEK A RÁKELLENES TULAJDONSÁGOKKAL FELRUHÁZOTT VÍRUSOKNAK.
Az onkolitikus vírusok képesek szelektíven, csak a rákos sejtekben szaporodni, ahol a beteg sejtek felrobbantásával okozhatnak károkat.
A City of Hope kutatócsoportja nemrégiben egy módosított himlővírust juttatott a gazdasejtbe, ami replikálódott, majd felszakította a gazdasejtet, és több ezer új vírusrészecskét engedett szabadon.
Ezek a részecskék a rákos sejtekhez kötődtek, jelezték a gazdaszervezet immunrendszerének, hogy meg kell őket célozni.
A GYÓGYSZER HATÉKONYAN CSÖKKENTETTE A VASTAGBÉL-, TÜDŐ-, EMLŐ-, PETEFÉSZEK- ÉS HASNYÁLMIRIGY-DAGANATOKAT LABORATÓRIUMI VIZSGÁLATOKBAN ÉS ÁLLATOKON.
A másik fontos „rákölő” vírus a herpesz genetikai módosított változata, a londoni Rákkutató Intézet jelentése szerint használható előrehaladott rákos megbetegedések kezelésében.
A korai vizsgálatok során elpusztította a rákos sejtek negyedét úgy, hogy a mesterséges vírust befecskendezték a rákos sejtek belsejébe,
ezek szétrobbantak, blokkolták a CTLA–4 nevű fehérjét és így erősödött az immunrendszer rákos sejteket elpusztító ereje.
Az endogén retrovírusok (ERV) az emberi genomban jelen lévő ősi vírusrelikviák, amik kulcsfontosságúak lehetnek a tüdőrák elleni küzdelemben, a DNS majdnem 45 százaléka retrovirális eredetű, a jobban megőrződött másolatokat hívjuk endogén retrovírusoknak.
Többnyire alvó állapotban vannak, de különféle ingerek aktiválhatják őket (például egy vírusfertőzés).
Az ERV aktiválódásával immunválasz is kiváltódik (gyulladás például) és a kutatások kimutatták, hogy az ERV-ket megcélzó antitestek meghosszabbították a rákos egerek túlélését az immunterápia során, ami megnyithatja az utat a rák kezelésére szolgáló vakcina kifejlesztéséhez.
Egyre bizakodóbban a tudósok, általános vélemény miszerint 2030-ra gyógyíthatóvá válhat majd a rettegett betegség.
Ez pedig azt jelenti, hogy évekre vagyunk attól, hogy végleg véget érjen a rák kora…