Döbbenetes állítások jelentek meg. A földönkívüliek több szondát is küldtek a Föd irányába – állítják.
Egy, a közelmúltban megjelent tanulmányvázlatban Avi Loeb, a Harvard Egyetem kutatója és Sean M. Kirkpatrick, a Pentagon munkatársa érdekes elméletet mutat be
– számolt be róla a Live Science.
A páros szerint elképzelhető, hogy egy idegen anyahajó tartózkodik a Naprendszerben, és apró szondákat küld bolygónk felfedezésére.
Érdemes hozzátenni, hogy a publikáció nem hivatalos Pentagon-dokumentum, és egyelőre nem esett át bírálaton.
Nem ez Loeb első furcsa, földönkívüliekkel kapcsolatos hipotézise, a szakértőt rengeteg kritika éri extrém nézetei miatt.
A kutató különös érdeklődést mutat a 2017-ben detektált, majd gyorsan eltűnt ‘Oumuamua iránt, ez az első csillagközi objektum, amelyet a Naprendszerben észleltek.
Az ‘Oumuamuának több érdekes, egyelőre megmagyarázatlan tulajdonsága is volt, Loeb ezeket vizsgálva arra jutott, hogy egy idegenek által épített szerkezetről lehetett szó.
A kutató elméletét Földönkívüli című könyvében részletezte, a kötetről írt kritikánkat itt olvashatja, a szerzővel készült interjút pedig itt.
Az ‘Oumuamuától függetlenül, az objektum felfedezése előtt néhány hónappal egy csillagközi meteorit csapódott bolygónkba.
Loeb a két esemény kapcsán elgondolkodott, és felvetette, hogy egy mesterséges csillagközi objektum anyahajóként viselkedve képes lehet kisebb, pitypangmaghoz hasonlóan szétszóródó szondákat kibocsátani, amikor a Föld közelébe ér.
A hasonló megközelítés a NASA-tól sem áll távol.
Loeb és Kirkpatrick az ufómegfigyeléseket vizsgálta.
A szakértők szerint ha léteznek az idegen pitypangmagok, azok túl kicsik lehetnek ahhoz, hogy a csillagászok megpillantsák őket.
A szerzők úgy vélik, a szondák a légkörben lelassulva elérhetik a megcélzott területet, atmoszférával bíró, vizes kőzetbolygóként a Föld csábítónak tűnhet a földönkívülieknek
-írja a 24.hu.