A biciklit csak az 1800-as években találták fel.
Egy közel 2000 éves faragáson mégis egy biciklis alak tűnik fel, amire senki sem tudta a magyarázatot…
A Panchavarnaswamy templom 2000 évvel ezelőtt épült az indiai Tiruccsirápalli városában, az épület falán azonban egy olyan, elvileg korabeli faragvány is látható, melyen egy ember egy kerékpáron ül.
Lent találod a képet.
Pedig a biciklit csak az 1800-as években találták fel…
Eleinte senki sem talált rá magyarázatot, és azonnal elhazudott történelemről, hamis evolúcióról kezdtek beszélni az emberek.
Sőt, az is felmerült, hogy talán egy ooparts nyomára bukkantak.
Ez egy olyan régészeti lelettípust takar, mely sem térben sem időben nem illik az adott korba, amelyben létrejött, vagyis egyes vadabb teóriák szerint időutazás eredményei.
Mielőtt eluralkodott volna a teljes őrület a 2000 éves faragvány körül, érkezett egy logikusnak tűnő megoldás.
Dr. R. Kalaikovan szemészorvos és amatőr történész előállt egy lehetséges magyarázattal, hogy kerülhetett a faragványra a modern bicikli.
Kutatásai során kiderítette, hogy a templomot az 1920-as években újították fel, amikor a kerékpár már tömegterméknek számított.
Talán a faragványt restauráló művészt annyira lenyűgözte a kétkerekű, hogy úgy döntött, kifaragja.
Ez lehet a végleges megoldása az ügynek, mely heteken át alaposan felborzolta a kedélyeket.
Az eset egyébként azt is jól mutatja, hogy érdemes az elmúlt évtizedek hasonló régészeti leleteit újra és újra átvizsgálni.
Sohasem tudni, hogy egy alapvetően több ezer éves régészeti helyszínen mikor támad újabb modern alkotóknak kedve “szobrászkodni”.