Ideje újraírni a teljes múltunkat? A 2200 éves szerkezet összes titka feltárult a régészek előtt!
Évtizedek óta rejtély
Az antiküthériai szerkezetet a világ első ismert analóg számítógépeként tartják számon, és az 1902-ben egy ókori, földközi-tengeri hajóroncsból előkerült, több mint 2000 éves műtárgy a kutatók és a nagyközönség fantáziáját egyaránt izgatja.
Az elmúlt száz évben a különleges lelet több rejtélyét sikerült megfejtenie a kutatóknak.
A szerkezet egy fogaskerekekből álló, kifinomult rendszert használt arra, hogy nyomon kövessen különböző eseményeket (például az olimpiai játékokat), és hogy megjósolja az égitestek mozgását a nagyjából 18 évet felölelő, nap- és holdfogyatkozásokkal tarkított szároszciklus mentén.
Ismeretlen ősi technológia bizonyítéka?
A lelet némileg ellent mondhat az emberi múltnak is.
A paleoasztronautika hívei szerint ugyanis a szerkezet egy modenr számítógép egyfajta elődje lehetett, de túl modenr ahhoz, hogy az adott korban létezzen.
Márpedig a lelet valódi, ez pedig azt veti fel, hogy újra kellene írni az emberi fejlődés idővonalát. Méghozzá az alapjaitól.
Vagy egy eddig ismeretlen, ősi technológia ékes példája lenne az antiküthérai szerkezet?
Az utóbbi években elképesztő digitális rekonstrukciók készültek a szerkezetről, melyek alapján a kutatók jobban megértették annak belső működését.
A kutatók úgy vélik, sikerült meghatározni a szerkezet kezdeti kalibrálási dátumát, vagyis azt a kiinduló időpontot, amelyhez képest a rendszer számítja az eltelt időt.
Ezek szerint az antiküthériai szerkezet kezdődátuma i. e. 178. december 22. vagy 23.
Érdekes “furcsaság”, hogy Jézus születéséhez közeli a dátum. Véletlen? Ki tudja…!
Amellett, hogy a téli napfordulóra a szerkezeten kiemelt utalás található, ez a dátum jelölte az egyiptomi (de az ókori görögök és rómaiak által is tisztelt) istennő, Ízisz tiszteletére rendezett vallási ünnepségek kezdetét is,
ami a kutatók szerint szintén olyan egyedülálló egybeesés, amely ideális kezdődátumot adhatott a szerkezet kalibrálásánál.