270 cm magas óriások szőke hajjal és kék szemmel. Az elveszett nefilim óriási végső bizonyítékát tárhatták fel egy elhagyatott szigeten?x
A világ minden kultúrájában régóta léteznek legendák a valaha köztünk élt óriásokról, kolosszális lényekről, akiket őseink istenként láttak, sőt imádtak. De úgy tűnik, ezek a lények elvesztek az időben, és ma már csak mítoszoknak tekintik őket.
Vajon van esély arra, hogy valamikor valóban létezett egy óriásfaj az emberek között? Számos elmélet, sőt feltételezett bizonyíték is született erről, amelyeket időről időre csontok vagy akár óriások teljes csontvázaként ástak ki a földből
-írja az ÚjVilágtudat
Igaz, ezek közül a csontvázak közül egyik sem maradt fenn a mai napig ilyen vagy olyan okból, vagy valahol a múzeumok pincéiben rejtették el. Az egyik ilyen eset a Catalina-sziget titokzatos szőke óriásai.
Korának egyik legszenzációsabb állítása Kalifornia partjainál egy apró szigeten hangzott el. Úgy tűnik, hogy valamikor szokatlanul magas termetű emberek éltek rajta. Az Egyesült Államok Kalifornia államának partjainál, Los Angelestől körülbelül 22 mérföldre délnyugatra található Santa Catalina-szigete, amelyet egyszerűen Catalinának is neveznek. A 22×8 mérföldes sziget a Csatorna-szigetek szigetcsoportjának része, és Los Angeles megyéhez tartozik, és meglehetősen színes történelemmel rendelkezik.
1896-ban a Glidden család tizenéves fiukkal, Ralph-al érkezett ide. Ralph Glidden kezdetben az asztalosság iránt érdeklődött, de aztán egyre nőtt az indián műalkotások iránti figyelme. Elkezdte keresni az ősi indiai kultúra maradványait a szigeten, beleértve az indiai temetkezéseket is.
Miután véletlenül felfedezett egy ősi indián koponyát úgy, hogy beleütközött egy csontdarabba a homokban, megszállottja lett ennek a tevékenységnek. Hamarosan amatőr régész lett, aki 1919 és 1928 között indián temetkezéseket kezdett feltárni Catalinán.
Az ásatások során állítólag 800 titkos indián temetkezési helyet és sok indián leletet és relikviát, valamint több ezer csontot fedezett fel. Ezeket a csontokat és tárgyakat Ralph Glidden főleg különféle múzeumoknak és gyűjtőknek adta el.
Amikor William Wrigley Jr. megvásárolta a szigetet az 1920-as években, megtiltotta a csontok és műtárgyak árusítását, és a chicagói Field Museum of Natural History kizárólagos tulajdonának nyilvánította azokat.
A Heye Alapítvány azonban, amelynek Glidden korábban nagyszámú ilyen maradványt és ereklyét értékesített, a múzeumot szerződtette a Catalina-szigeten végzett összes ásatás elvégzésére, és az első helyet szerezhette meg ebben a tevékenységben, ami lehetővé tette Glidden számára az ásatások folytatátás korlátozás nélkül.
Glidden szerencsétlenségére 1924-ben a Heye Alapítvány megszakította az ásatások finanszírozását, és kénytelen volt egyedül dolgozni, ezért megnyitotta a leleteit tartalmazó saját múzeumát a Catalina-szigeten található Avalon városában, amelyet “A Catalina-szigeti Indián Múzeumnak” nevezett el.
Ott megmutatta felfedezéseit mindenkinek, aki hajlandó volt fizetni a belépésért. Az egész múzeum meglehetősen komor volt, számos indián csontvázat állítottak ki, és hátborzongatóan nézett ki, de sok érdeklődőt vonzott.
Glidden azonban nem az indiánok csontvázait tartalmazó múzeum tulajdonosaként vált híressé a történelemben, hanem mint aki kijelentette, hogy az ókorban óriások éltek Catalinán.
Különösen azt állította, hogy ásatásai során több csontvázra bukkant a sziget különböző részein, amelyek jóval magasabbak voltak, mint a normál emberek.
Elmondása szerint ezek a csontvázak 210 cm és 270 cm magas emberekhez tartoztak. Sőt, Glidden valahonnan információt szerzett arról, hogy ezek az óriások szőke hajú és kék szemű emberek voltak.
Egy ilyen kijelentés természetesen széles körű média érdeklődést váltott ki, és a The Ogden Standard-Examiner egyik számában 1929. november 10-én a következőket írták:
“Ő (Glidden) cáfolhatatlan bizonyítékot állít arra, hogy egy világos bőrű, szőke hajú és nagyon intelligens, nagy termetű faj élt a Kalifornia délnyugati partjainál fekvő Catalina-szigeten, talán háromezer évvel ezelőtt. És hogy ásatásai során hatalmas tárházat tártak fel csontvázakból, háztartási eszközökből, urnákból, wampumokból (kagylógyöngyökből) stb. – az indián tárgyak teljesen szokatlan osztályát.
Egy fiatal, nyilvánvalóan magas rangú lány csontvázát találta meg egy nagy temetkezési sírban, hatvannégy gyermek csontvázaival körülvéve, és több mint háromezer másik csontvázat találtak a sziget különböző részein, szinte mindegyik férfi, átlagosan 2,1 méter magas, az egyik 230 centi a fejétől a bokájáig, a másik pedig 270 centi magas.”
Furcsa módon Glidden nyilatkozata az óriások csontvázainak felfedezéséről nem volt az egyetlen és nem az első a Csatorna-szigetek területén. Információk szerint 1913-ban egy A. Furstenan nevű német orvos a Catalina-szigeten egy 240 cm magas emberi csontvázat fedezett fel, amelyet szokatlan leletek között talált, köztük egy lapos követ, furcsa, felismerhetetlen szimbólumokkal.
Ezt a csontvázat állítólag megkeményedett fekete homokban találták meg az Avalon-öbölben, és a hírek szerint többnyire szétesett, amikor a felszínre került, és a levegőnek volt kitéve.
Csak a koponya, az állkapocs és a lábfej maradt meg belőle. Később beszámoltak a közeli Santa Rosa szigetén végzett ásatásokról is, amelyek során 1959-ben állítólag több 2,1 méter magas csontvázat tártak fel vörösre festett koponyákkal, kettős fogsorral és öt helyett hat lábujjal.
Egy másik Csatorna-szigeten, a San Nicholas-szigeten szintén számos átlagon felüli emberi maradványra bukkantak, amelyekről úgy vélik, hogy a helyi indián csoporton kívül más rejtélyes fajhoz tartoztak, amely egészen normális emberi magasságú volt.
Figyelembe véve, hogy a Catalina-sziget állítólagos óriás csontvázai közül sokat szertartásos formában, bonyolult sírokba temettek el, Glidden felvetette, hogy a helyiek valószínűleg istenként imádták őket.
Ezeket a leleteket természetesen nyílt szkepticizmussal, sőt megvetéssel fogadta a fő tudományos régésztársadalom. Tudósok és akadémikusok Glidden utolsó erőfeszítésének és reklámmutatványának nevezték, hogy pénzt találjon új ásatásokhoz.
Ezért egyetlen hivatásos régész sem akart a Catalina-szigetre menni, hogy legalább csak megnézze a csontvázakat.
Forrás: ÚjVilágtudat