Amikor elkapták, még kiskorúnak számított, ezért nem sújtott le rá a törvény teljes erővel, most pedig kiengedik a társadalomba, közénk, KÖZÉTEK!
A bírák tudnak nyugodtan aludni?!
Szégyellje magát mindenki, aki ebben a “szabadulásban” bárhogyan is részt vállalt!
A „Muki” néven emlegetett K. András 16 éves gyilkosként annak idején a kiszabható legszigorúbb büntetést kapta, és a büntetése ezen a héten lejárt. Mivel nem feltételesen szabadult, hanem leülte a teljes kiszabott időt, a szabadságának a korlátozása teljesen megszűnik. Pártfogó felügyelet, előírt szabályrendszer a kinti életre ilyenkor nincs. Makó bízik abban, hogy K. András mihamarabb beilleszkedik a társadalomba.
A „Muki” néven emlegetett K. András volt az, aki 2006 nyarán – röviddel az elfogása előtt – megerőszakolta, majd felgyújtotta a 18 éves, magyarcsanádi P. Henriettát. A lány néhány hét múlva belehalt sérüléseibe.
Hiába volt különös kegyetlenséggel, előre kitervelten, aljas indokból elkövetett a gyilkosság, hiába találták bűnösnek erőszakos közösülésben és kifosztásban is, mivel csak 16 éves volt, nem ítélhették többre, mint 15 év, ez volt a kiszabható törvényi maximum.
„Fk. vádlott a tizennyolcadik életévét alig betöltött, tőle segítséget váró sértett bizalmát kihasználva őt a várostól távoli, elhagyatott helyre vitte, megerőszakolta, értékeit elvette, a védekezését és menekülését kizáró módon megkötözte, majd otthagyta, és visszatérve, az emberi élet kioltásának legkegyetlenebb módját alkalmazva, benzinnel leöntötte, és felgyújtotta.
Henrietta életben maradt, és kivonszolta magát a földekről, másnap reggel munkások találták meg az összeégett testét.
Akkor még életen volt,d e a kórházban már nem tudták megmenteni.
A vádlott ezen elvetemülten, kegyetlenül, a sértett mély megalázásával és neki hosszan tartó lelki gyötrelmet és testi szenvedést okozva elkövetett bűncselekményei a büntető törvényben a legsúlyosabbak közé tartoznak. (…) Az ilyen módon véghezvitt emberölés miatt a bírói gyakorlatban a törvény szerinti legsúlyosabb – életfogytig tartó szabadságvesztés – kiszabására kerülne sor, melynek alkalmazását a vádlott esetében az életkora miatt nem teszi a törvény lehetővé.”
Namost, ezt az emebr kiengedték a magyar társadalomba.
Mindenféle megbánás jelét sem mutatta, sokak szerint gyakorlatilag egy időzetett bomba,.
Bárhol bármikor újra “bekattanhat nála” a gyilkolási vágy…
Bízunk a férfi társadalomba való mihamarabbi beilleszkedésében. Amennyiben a lakosságnak bármiféle észrevétele van a férfival kapcsolatban, forduljanak a Makói Rendőrkapitánysághoz”
– válaszolta a kabinetvezető.
Magyarországon egyébként nincs sok tapasztalat kirívóan súlyos bűncselekmények hírhedt elkövetőinek szabadulásáról.