Már közel egymilliárd(!) állat pusztult el, és a pokolnak még nincs vége. Olyan katasztrofális dominó indulhat meg ezzel, ami az egész Föld élővilágára hatással lesz.
Ausztrália vesztesége történelmi nagyságúak…
talán soha nem volt még a Föld történetében ekkora pusztítással járó tűzvész, mely igazi földi pokollá változtatott kvázi egy egész kontinenst.
Sokan egyértelműen a globális felmelegedés számlájára írják a dolgot, míg mások szerint ez előbb vagy utóbb amúgy is megtörtént volna.
Egyes klimatológusok pedig azt hangoztatják, hogy évek óta tudni lehetett, hogy egy ehhez hasonló súlyos katasztrófa van készülőben az egyre kiszáradó flóra miatt.
A eddigi becslések szerint legkevesebb egymilliárdra tehető az Ausztrália-szerte tomboló erdő- és bozóttüzekben elpusztult nagyobb állatok (emlősök, madarak, hüllők) száma.
Lehet, hogy a katasztrófának még nincs vége, ugyanis a délkelet-ausztráliai Victoria államban meghosszabbították a szükséghelyzetet…
Mert a következő napokban visszatérő hőhullám miatt ismét megnőhet a bozóttüzek száma.
Sokan egyébként most attól tartanak egyes tudósok közül, hogy egy tömeges kihalási hullámot indíthat el az ausztrál fauna és flóra szinte teljes pusztulása.
Már most súlyos jelentések láttak napvilágot.
Egymilliárd állat a lángok martalékává vált, több tucat állatfaj halt ki, és még legalább ugyanennyi ki fog halni mire végleg sikerül majd megfékezni a tomboló poklot.
Chris Dickman, a Sydney-i Egyetem kutatója szerint csak a délkeleti Új-Dél-Wales államban, ahol a legtöbb tűzvész pusztít, 800 millió vadon élő állat veszhetett oda.
Ha ez a veszteség érezhető, márpedig érezhető, akkor a kontinensről kiindulva tömegesen hullanak ki élőlények a táplálékláncból.
Ez azt jelenti, hogy mivel minden mindennel összefügg, egy dominó láncolatot indíthat el a haldokló ausztráliai ökoszisztéma, mely hozzá van kapcsolva a bolygó vérkeringéséhez.