Egyre-másra röppent fel több forrásból a hír, utána jártunk, hogy mi a teljes igazság.
Tényleg itt volt már a koronavírus, jóval a járvány kirobbanása előtt?
Ez jelenleg az egymillió dolláros, vagyis inkább egymilliárd forintos kérdés, ha ugyanis igen a válasz, akkor az szinte mindent megváltoztatna.
Az ugyanis azt jelentené, hogy már tavaly márciusban járványelyzet volt, mégis észre sem vettük.
Egyúttal egyesek arra is magyarázatot találnának, hogy a vírus éppen ezért nem is veszélyes annyira, mint mondják.
Az utóbbi időszakban rendre halljuk: szennyvíz mintákat elemezve mutatják ki az adott városokban a koronavíurs koncentrációt.
Vagyis gyakorlatilag a vírus nyomait keresik benne, ha emelkedik, akkor több lesz a megbetegedés napokon, heteken belül.
Többen feltették a kérdést: miért nem nézi meg valaki a tavaly márciusi szennyvíz mintákat? Van egyáltalán lefagyasztva? Ha igen, mi lenne, ha megtalálnák a koronavírust benne?
Minden a feje tetejére állna és óriási médiavisszhangja lenne, és valamennyiünket arra késztetne, hogy az egész járvány-mizériát átgondoljuk
– állítják sokan.
Nos, utána jártunk a dolgoknak, elvileg léteznek erre hivatott intézmények, melyek évekkel ezelőtti szennyvíz mintákat tárolnak.
Hogy valaha bárki megnézte volna, hogy van-e koronavírus a tavalyi szennyvíz mintákban, arról a mai napig nagy a hallgatás.
lehet hogy nincs, de januárról rengeteg ismerős, rokon, közvetlen családtag tudna mesélni dolgokat, legalábbis mikor márciusban ideért a vírus, sokan azt pedzegették, hogy több ismerősük is már januárban komoly tüdőgyulladásban hunyt el, nagyon gyors lefutással.
Igen ám, de ez önmagában még mindig semmit sem jelent és nem bizonyító erejű.
Ehhez szükség lenne tavalyi szennyvíz mintákra.
A felröppenő hír nem teljesen alaptalan egyébként annyiból, hogy Spanyolországban valóban találtak a 2019 márciusi szennyvíz mintákban utólag koronavírust. Igen, a mostanit, a Sars-Cov2-t.
Itt a link, hiteles forrásból:
Spanyol kutatók 2019. március 12-én gyűjtött barcelonai szennyvízmintákban is kimutatták az új koronavírus jelenlétét – jelentette be pénteken a Barcelonai Egyetem.
Eredményeik, amelyeket a medRxiv tudományos tanulmányok honlapján mutattak be és elküldték egy tudományos folyóiratnak is, azt jelzik, hogy a koronavírus-fertőzés jelen volt még az előtt, hogy a Covid-19-et bárhol diagnosztizálták volna a világon
–írták közleményükben.
Bár a Covid-19 légzőszervi betegség, kutatók már bizonyították, hogy nagy mennyiségű koronavírusgenom található a szennyvizekbe kerülő székletekben. A spanyol kutatók két nagy barcelonai szennyvízkezelő vízmintáit elemezték 2020. április 13. után.
“Ezekben a mintákban a SARS-CoV-2 genomjának szintje megegyezett a Covid-19 esetek számának alakulásával a lakosság körében” – mondta Albert Bosch professzor, a tanulmány koordinátora.
Később az előző hónapokból származó lefagyasztott szennyvízmintákat elemezték, amelyek megmutatták a SARS-CoV-2 genom növekvő jelenlétét 2020. január eleje és március eleje között, ami a koronavírus spanyolországi megjelenését még korábbra tette: már január 15-i mintákban kimutatták a vírus jelenlétét, 41 nappal az első regisztrált megbetegedés előtt.
A kutatók ezután 2018 januárja és 2019 decembere között vett mintákat is megvizsgáltak, ami “megdöbbentő eredményt mutatott: a SARS-CoV-2 genom jelenlétét 2019 márciusában.
Valamennyi minta negatív volt, kivétel a 2019. március 12-i, amelyben a genom jelenléte alacsony, de pozitív volt” – írták a közleményben.
“Barcelonában sok vendég fordul meg, turisták és szakmai látogatók” – magyarázta Bosch, aki lehetségesnek nevezte, hogy hasonló helyzet előfordult a világ más részein is. Mivel a legtöbb Covid-19 eset az influenzához hasonló tünetekkel jár, lehetséges, hogy ezeket influenzának hitték.