20 év alatt már most a duplájára nőtt a természeti katasztrófák száma, és ez még csak a kezdet…
Az ENSZ jelentése szerint húsz év alatt kétszer annyi természeti katasztrófát jelentettek, mint az azt megelőző húsz évben, a növekedés oka szerintük a klímaváltozás
– számol be róla a Euronews.
A szervezet arra is figyelmeztetett, hogyha nem tesz semmit a világ, a helyzet tovább fog romlani.
2000 és 2019 között világszerte 7348 természeti katasztrófát regisztráltak, ami közel kétszer annyi, mint 1980 és 1999 között.
A katasztrófák 1,2 millió ember halálával jártak és kb. 2,5 billió eurós károkat okoztak.
Kattintson a Telex legfrissebb híreiért
A jelentés olyan járványügyi kockázatokra nem fókuszál, mint a mostani koronavírus, az ENSZ sajtótájékoztatóján azonban kiemelték:
“A Covid-19 most felhívta a kormányok és az emberek figyelmét a minket körülvevő kockázatokra.
Ha pedig a koronavírus ilyen szörnyű, a klímaváltozás ennél is rosszabb lehet.”
A légszennyezettség egyre égetőbb problémája miatt egyébként az Európai Parlament októberben fogadta el a klímatörvényt, melynek célja, hogy 2030-ra el kellene érni az 1990-es szint kibocsátásának 60 százalékos mérséklését.
Később egy svéd biztosítási iroda kutatása azt is kimutatta, hogy a környezet károsodása nemcsak természeti, de gazdasági károkat is okozhat a jövőben.
Sokak szerint ha a tendencia folytatódik, akkor a fajunknak csupán évtizedei lehetnek hátra, míg elérünk egy olyan pontot, hogy élhetetlenné válik a Föld.
Az egyre inkább szélsőséges időjárás emberek milliárdjait teszi majd “klímamenekültté”, ami globális szinte indíthat háborúkat, melyek végül egy nagy, harmadik világháborúba torkollhat…
Elemi érdekünk tehát, hogy felkészüljünk arra, ami ránk vár, mivel sok tudós véleménye az, hogy ma már aligha akadályozhatjuk meg.
Pusztán mérsékelhetjük majd a károkat, de ebben mindent meg kell majd tennünk, különben földi pokol vár ránk.