Egy eddig ismeretlen mechanizmust fedeztek fel, ami “nagyon aggasztó” a tudósok szerint, ugyanakkor segíthet a vírus elleni harcban.
Már megint a magyar tudósok kerültek a világ élvonalába egy kutatással, ráadásul a koronavírussal kapcsolatban.
Felfedeztek egy hatásmechanizmust, amit eddig még senki a világon.
A közlemény szerint az Európa legnagyobb gyógyszerfejlesztési programjában, az Innovatív Gyógyszer Kezdeményezésben (Innovative Medicines Initiative) részvevő kutatók felfedezésének lényege, hogy
a koronavírus sejtfelszíni kötődésekor a már feltérképezett sejtfelszíni kötőhely, az ACE2 (angiotenzin konvertáló enzim) mellett a sejtfelszíni cukrozott fehérjékkel is kapcsolatba kerül, és ez elősegíti a vírus bejutását a sejtbe.
A Letoha Tamás vezetésével felfedezett új mechanizmus alkalmas lehet a koronavírus-fertőzés gátlására.
Az erre vonatkozó szabadalmat a kutatók májusban nyújtották be a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalához.
A felfedezésről szóló kézirat jelenleg elbírálás alatt áll, de a koronavírus-járványra tekintettel a Nature kiadó saját preprint szerverén már nyilvánosságra hozta ITT.
Ez óriási eredmény, ugyanis ez végső soron segíthet majd a ívrus elleni harcban.
Ez azt jelenti, hogy a tudás felhasználásával kifejleszthetnek valamit, amivel meg lehet gátolni a koronavírussal való fertőződést.
Akár hasonló módon, mint egy vakcina.
A formáról még nincs szó, hogy ez esetleg valamiféle készítményként is kifejleszthető lenne majd, de ha igen, az forradalmasíthatná a járvánnyal szembeni küzdelmet, és megint magyar tudósok eredményeitől lenne hangos a világsajtó.