Sokan abban a tévhitben élnek, hogy Amerika felfedezésekor az indiánok primitív életmódot folytattak.
Valójában egy magasan fejlett kultúra volt, amit az újonnan jött telepesek egyszerűen “eltöröltek”.
Avagy amit a mainstream média elhallgat az indiánok kiirtásáról…
Valójában nagyon fejlett kultúrát mondhattak a magukénak, a nomád (de ugyanúgy fejlett kultúrájú) törzseken kívül a legtöbben házakban éltek és földet műveltek.
Nem csak Közép- és Dél-Amerikában voltak fejlett civilizációk, Észak-Amerikában is épültek hatalmas városok, csatornarendszert használtak földjeik öntözésére.
Ma már azt is tudjuk (megkövült ürülékekből), hogy a vadászat meglehetősen másodlagos volt, elsősorban földművelésből éltek, tőlük származik mai világunk legtöbb kultúrnövénye (burgonya, paprika, paradicsom, kukorica, bab…).
Ezt a filmet a The Truthseeker sorozat részeként jelentették meg 2,5 éve, aztán később a sorozat készítőjét felsőbb politikai körök utasították arra, hogy vegye le a sorozatot a YouTube-ról, emiatt időnként letörlik, de újra felkerül.
Az első angol telepesek a 16. század végén jelentek meg a mai Virginia partjainál.
Az idegen kontinensen töltött első nyomorúságos évek során a környező indián törzsek mentették meg őket az éhhaláltól. 1616-ban angol tengerészek járványt hurcoltak be, amely néhány év alatt a térségben élő, az algonkin-nyelvcsaládhoz tartozó mintegy 100 ezer indián 50-75%-át elpusztította.
A visszaemlékezések szerint az elnéptelenedett indián településeken hegyekben álló,, temetetlen holttestekről egy angol szemtanúnak a jeruzsálemi Gologota-hegy jutott eszébe.
Olyan is volt, hogy egyes indián törzseket úgy pusztítottak el, hogy ajándékként különféle betegségeket terjesztő pokrócokat osztogattak közöttük.
Szerencsétlenek pedig jó hiszemben elfogadták, majd egész indián közösségek haltak kínhalált, köztük gyerekek és anyukák, nők.
Amikor 1633-34-ben egy himlőjárvány indiánok ezreit ölte meg, a puritánok úgy vélték, ez újabb bizonyíték arra, hogy Isten őket támogatja a pogányokkal szemben.
Egy évszázaddal később, 1765-ben, a mai Michigan területén a hétéves háborúban vereséget szenvedő franciák indián szövetségesei fellázadtak és Pontiac főnök vezetésével ostrom alá vették az angol erődöket.
A szorult helyzetben lévő britek tudatosan primitív biológiai fegyvert vetettek be:
Fort Pittnél az angol tisztek a hímlőkórházból származó zsebkendőt és két takarót adtak a delavár harcosoknak ajándékba.
A kitörő járványban több törzs is megtizedelődött…
Később az USA állami szintre emelte az indiánok kiirtását, és még volt olyan is, hogy jutalom járt a levadászott indiánokért.
Ma megbecsülés nélkül, eleve terméketlen, gyér és senkinek nem kellő területekre száműzték őket rezervátumokba.
Azóta is hallani az elődök, indián ősök néma sikolyát…