A Columbia Egyetem bemutatott valamit, ami óriási port kavart és valóra válthatja a konteó hívők legnagyobb félelmeit?
A világ legkisebb beültethető chipje akkora, mint egy porszem, egerekben már működik. Ez egy olyan hír most, amire nagyon sokan felkapják a fejüket, talán nem is vétetlenül.
Ördögi technológia, vagy áttörés?
Arról van szó ugyanis, hogy valósággá válik az, amit évek óta szajkóztak különféle konteókban: mikrochipek, melyeket észrevétlenül a testünkbe juttathatnak.
Legalábbis techológiia szinten ez tényleg valóssággá vált.
Az eszköz szabad szemmel alig látható, de helyet kapott rajta minden, áramkör, transzduktor, kommunikációs egység és szenzorok. A funkciója elsősorban a testhőmérséklet monitorozása, amit később emberekben is szeretnének tesztelni a kutatók.
A fejlesztők a Columbia Egyetemen készítették el az első prototípusokat.
Az asztali só egy szemcséjének nagyságával vetekedő készülék kisebb 0.1 köbmilliméternél és méreténél fogva minimálisan invazív módon lehet bejuttatni a bőr alá egy fecskendőtű segítségével.
Tudni kell, hogy ez az ultrahang frekvenciatartományban zajló kommunikációhoz szükséges piezoelektromos transzduktort (átalakítót) és a hőmérséklet monitorozásához egy szenzort is magában foglalja.
Kvázi “kommunikálni lehet” az így testbe juttatott chippel.
A chip célja ugyanis az, hogy az orvosok a testhőmérsékletről folyamatos, valós idejű adatokat kaphassanak.
A Columbia Egyetem kutatói egyelőre egereken tesztelték a készüléket, összesen hét alanyba ültettek be a miniatűr eszközből egyet-egyet, majd ultrahangos terápiának vetették alá őket.
Idővel azonban sorra kerül az ember is.
Mindenkit bechippelhetnek?
Hogy mi a jövő,és igaza lehet-e majd az összeesküvés elmélet terjesztőknek?
Igen is, meg nem is, mindjárt kifejtjük.
gazuk lehet technológiai szempontból, ugyanis nagyon valószínű, hogy a jövőben a mikrochipes technológia igen is, hasznosíthatóvá válik akár az oltások terén is.
Ha egy betegségről vagy egy kórlefolyásról képet akarnak kapni a tudósok, csak befecskendeznek egy ilyen chipet az alanyba, és mindent megtudhatnak, amivel életeket menthetnek.
A chipek később akár egyes betegségek előrejelzésére is használhatók, így akár a rák kialakulását évekkel előre jelezhetik, ezzel megmentve a páciens életét.
A mérleg másik serpenyőjében persze ott van mint mindennel kapcsolatban, a technológia árnyoldala, azaz mi van, ha “rossz kezekbe” kerül ez az egész technológia.
Hiszen ilyen chipekből idővel olyan eszközök is fejleszthetők, amivel nem csak segíteni, hanem kárt okozni is lehet a szervezeten belül.
Egy távoli disztópikus jövőben pedig egyáltalán nem elrugaszkodott gondolat az, hogy a testünkben lévő chipeken keresztül “figyeljenek meg” minket a felettünk álló big data diktatúrák és karhatalmak…
Ez persze önmagában még nem jelenti azt, hogy a konteósoknak igazuk lenne, de tény, hogy a mikrochip technológia felhasználása jól és rosszul is elsülhet.