Rekordmagas volt a világ átlaghőmérséklete idén májusban a NOAA szervezet szerint.
Az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatal (NOAA) hétvégén közzétett adatai szerint az idei május 2016 májusával együtt volt az eddigi legmelegebb a mérések 1880-as kezdete óta…
A szárazföldek és a világtengerek feletti levegő 15,7 Celsius-fokos átlaghőmérséklete 0,95 fokkal haladta meg a 20. század 14,8 Celsius-fokos átlaghőmérsékletét.
A NOAA jelentése szerint különösen magas volt a hőmérséklet Ázsia nagy területein, Afrika északi részén, Alaszkán, Dél- és Közép-Amerikában és Nyugat-Európa sok részén.
A legutóbbi hét május (2014-től 2020-ig) az eddigi hét legmelegebb május volt az elmúlt 141 évben.
Az idei tavasz a második legmelegebb volt 2016 tavasza után, és 2020 első öt hónapjának átlaghőmérséklete a második legmelegebb évkezdést jelenti a mérések kezdete óta.
A NOAA szerint valószínű, hogy 2020 a két legmelegebb esztendő egyike lesz 1880 óta.
A múlt héten az EU műholdas légkörfigyelő szolgálata, a Copernicus is azt jelentette, hogy az idei május a legmelegebb volt a Földön a feljegyzések kezdete óta.
Ez pedig vészjósló forgatókönyvet evtít elénk a jövőre nézve.
A klímakatasztrófa ugyanis nem a távoli évtizedek pokla lesz, hanme az elkövetkező években már találkozni fogunk vele.
Mi több, az idei, 2020-as nyár is maga lesz a pokol, és immáron zsinórban az ötödik olyan nyár, amikor különféle rekordok dőltek meg.
Végső soron a folyamatok odáig eszkalálódhatnak, hogy az emberi életformát kell majd megváltoztatnunk a saját túlélésünk érekében.
A felmelegeddés ugyanis számos helyen elsivatagosodást hoz majd magával, valamint a termények tönkremenetelét.
Ezek pedig végső soron egy globális, az egész világot érintő élelmiszerválságot robbanthatnak ki, amibe akár százmilliók is belehalhatnak a következő 10-15 évben.