Azt is elmondta Rusvai Miklós professzor, hogy pontosan miért, mi ennek az oka! Már egyes külföldi országokban is elkezdtek egy harmadik dózissal oltani, mivel kiderült, hogy nem minden esetben elég a két oltás.
Már egyes külföldi országokban is elkezdtek egy harmadik dózissal oltani, mivel kiderült, hogy nem minden esetben elég a két oltás.
Wall Street Journal cikke alapján, hogy az Egyesült Arab Emírségekben már márciusban elkezdték beadni a kínai Sinopharm-vakcina harmadik adagját.
Az nem derült ki a nyilatkozatokból, hogy ez egy tervezett lépés volt, vagy annak következménye, hogy egyes beoltottak szervezete nem termelt elegendő antitestet, s emiatt kellett beadni a harmadik dózist. A Sinopharm nem szólalt meg az ügyben.
Az emírségekben – a kínai oltóanyag nagymintás klinikai vizsgálatai itt is zajlottak – a G42 Healthcare cég végzi a Sinopharm-vakcina elosztását.
Az Állatorvostudományi Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem professzora fontos dolgokat mondott.
Rusvai Miklós már januárban elmondta, hogy a kínai vakcinának hátránya, hogy három adagban kell beadni azokat. Kétszer kell oltani 28 napos időközzel, és szükséges egy harmadik oltás is az elsőt követő 56. napon.
„Arra utaltam januárban, hogy vannak olyan oltottak, akiknél nem alakul ki megfelelő szintű ellenanyagválasz, ezért adják néhány Öböl-menti országban a harmadik adagot bizonyos embereknek”
– mondta az Indexnek Rusvai Miklós.
Kínában a párhuzamos klinikai vizsgálatok során egyes csoportoknak kettő, másoknak három dózist adtak.
Jobb hatékonyságot mértek három dózis után, ám a két adag után elért szintet is megfelelőnek tartották, ezért az eredeti előiratban is meghagyták a két adagot
– fejtette ki a szakember, aki elképzelhetőnek tartja, hogy itthon is be kell majd adni bizonyos embereknek a harmadik oltást.