“Aggódom, beszélni kell róla!”
Szerinte korszakváltáshoz értünk, nincs visszaút a sötétségből.
Sötét idők járnak ránk, a világban elszabadult a gonosz, az emberiség pedig soha nem volt ennyire közel ahhoz, hogy pusztulást hozzon a bolygóra és saját magára.
Ferenc pápa megdöbbentően pesszimista megszólalásai és a pletykák, miszerint egyre romlik az egészségi állapota, mind arra engednek következtetni, hogy jön a lemondása, és kinevezik az utolsó pápát a Vatikánban.
A Szent Malakiás lista “legendája” szerint az utolsó pápát Petrus Romanusnak fogják hívni és az uralkodása alatt fog “széthullani” a világunk.
Ekkor fog eljönni az Antikrisztus korszaka, hét év nyomorúság a civilizációnk számára.
És a végítélet napja, amikor Róma is leromboltatik.
Aggodalommal töltenek el az elmúlt napok erőszakos eseményei. Felszólítom a híveket, hogy imádkozzanak együtt Irak népéért
– írta ki Twitterre a katolikus egyházfő az iraki fejleményekkel kapcsolatban.
Irakban kezd eluralkodni a teljes káosz.
Emellett az orosz-ukrán háború is tovább zajlik, a világon egyre több helyné robbannak ki a harmadik világháború lehetséges gócpontjai.
Egy olyan korszak előtt állunk, ami világméretű háborúval fenyeget kontinensek és szuperhatalmak között.
Ferenc pápa szerint el kell kerülnünk, hogy belekerüljünk ebbe az önpusztítási spirálba, de a hatalmasságok egója és az érdekek nyilvánvalóan éppen a háború szításában érdekeltek.
Azt egyébként régóta tudni lehet, hogy Ferenc pápa is hisz a majdnem ezeréves jóslatban, ami szerint ő lesz az utolsó pápa.
Az elmúlt évtizedek kétségtelenül legnagyobb hatású egyházi vezetője a lengyel származású II. János Pál volt. Malakiás a 110. egyházfejedelmet „De labore Solis”, „a nap vajúdása” néven említi.
A rómaiak ezt a latin kifejezést használták a napfogyatkozásra. Amikor – az időközben szentté avatott – Karol Wojtyla 1920. május 18-án megszületett, ugyanúgy napfogyatkozás volt, mint 2005. április 2-án bekövetkezett halála napján.
“A végső üldöztetés idején a Szent Római Egyházban Petrus Romanus (Római Péter, a szerk.) fog uralkodni, aki nagy szenvedések között fogja terelni nyáját. Ezután a hét domb városát elpusztítják, és a rettegett bíró megítéli a népét.”
Malakiásnak egyéb jóslatai is voltak, többek között saját halálának napját is megjósolta, illetve azt is, hogy hazáját, Írországot Anglia elfoglalja, ahonnan hét és fél évszázadig nem is fog távozni.
Írországot 1171-ben annektálta az angol korona, és az ország csak 1922-ben nyerte el függetlenségét.
Mindezek mellett pedig több olyan esemény is volt, amelyek Malakiás próféciáit látszanak alátámasztani.
Szerintetek bekövetkezhet a végítélet és Ferenc pápa már ettől tart, erre készül, ez állhat a lemondása előkészítése mögött,