Megtámadnák Putyint, bevonulnának Ukrajnába, Merz szerint amennyiben az ukrán reaktorblokkokat további találat éri, a NATO-nak fontolóra kellene vennie, hogy ez a saját területe elleni támadásnak is minősül-e.
Ő úgy véli, hogy a kormányok, az EU és a NATO már mérlegelik ezt a forgatókönyvet.
Jön a harmadik világháború?
“Egy ilyen mértékű háborút a globalizált világban, ahol ráadásul a felek mindent elsöprő atomfegyverekkel rendelkeznek, talán senki se élne túl”
-állítják a biztonságpolitikai szakértők.
Éppen ezért jelenleg is azon van valamennyi politikai szereplő, hogy az agresszorként viselkedő Oroszországot békés eszközökkel fékezzék meg.
Azonban egy ponton előfordulhat, hogy ez már levés lesz, ennek lehetőségét vetette fel Merz, a CDU elnöke, Merkel utója.
A NATO elleni támadásként fognák fel a dolgot
Friedrich Merz egyébként azok után mondott véleményt a NATO esetleges szerepvállalásáról, hogy az orosz csapatok előrenyomulása után tűz ütött ki a zaporizzsjai atomerőmű egyik épületében, amit nem sokkal később eloltottak.
Amennyiben a reaktorblokkokat találat érné, akkor a háború hatásai közvetlen fenyegetést jelentenének.
Ebben az esetben – Merz szerint – a NATO-nak fontolóra kellene vennie, hogy ez a saját területe elleni támadásnak is minősül-e.
Ő úgy véli, hogy a kormányok, az EU és a NATO már mérlegelik ezt a forgatókönyvet.
Michael Kretschmer azt mondta, hogy a válságot nem szabad tovább szítani.
„Csak akkor fogunk békében élni, ha békében élünk Oroszországgal.”
Oroszország berlini nagykövete és Sahra Wagenknecht, a Bundestag baloldali képviselője egyaránt méltatta Kretschmer nézeteit.