Döbbenetes. Ha ennek csak a fele igaz, akkor a világ egy csomó olyan dologról nem tud még lehet hogy most sem, amik alapjaiban forgatnák fel a mindenséget.
Titkos kísérletek folynak 70 éve?
Vlagyimir Putyin is jóvá hagyta a szovjetek kis herceg-kísérletét, 70 éve tenyésztek a furcsa állatokat Szibériában – számol be róla több oldal, többek között a Promotions.hu is.
Az elvtársaknak az emberi szabadságjogok nem tartoztak különösebben az érdeklődési körébe, de a materialista ateizmus jegyében heveny tudományos élet folyt, számtalan kutatást végeztek el szovjet tudósok a birodalom fennállása alatt.
Voltak köztük kétes eredményűek is, leghíresebb talán Ivan Micsurin, az agrobiológus, akinek kutatási az ’50-es évektől Magyarországon leginkább vicc formájában terjedtek el…
Például Micsurin sikeresen keresztezte a görögdinnyét a bolhával, felvágás után kiugranak belőle a magok) – ennek ellenére a professzor lényegesen komolyabb eredményeket ért el zöldség- és gyümölcstermesztés terén a rideg orosz körülmények között, mint például Rákosi Mátyás az Alföldön a gyapot- és narancstermesztéssel.
A legkomolyabb eredmény amit “bevallottak”? Avagy a kis herceg-kísérlet
Micsurin neve közszájon forgott, egy másik tudós, Dmitrij Konsztantyinovics Beljajev neve viszont már kevésbé ismert, pedig ő is rendkívül érdekes kutatásokat folytatott.
Beljajev nem növényekkel, hanem állatokkal kísérletezett: legfőbb kísérlete a róka háziasítási kísérlete volt.
Amolyan kis herceg módra.
A rókát a természettel szimbiózisban élő, falusi ember nem szerette: joggal nevezhető az ember szempontjából kártékony állatnak, rendszeresen megdézsmálta a szárnyas állományt, amennyiben lehetősége volt rá, igaz, a kerti kártevő apró rágcsálókat is.
Beljajev kísérlete pedig bebizonyította, hogy a róka igenis háziasítható, méghozzá elég könnyen.
Mindig a legszelídebb példányokat pároztatták egymással, és pár generáció múltán az egyedek körülbelül 80%-a teljesen megszelídült, és külső változások is végbementek rajtuk: kutya-szerűbbek lettek, füleik lekonyultak, farkuk felkunkorodott, pofájuk némileg laposabb lett.
A kiinduló populáció 30 hímből és 100 nőstényből állt, és az állomány ma is életben van, Beljajev tanítványai mesterük halála után is folytatják a kísérletet a Szibériában, Novoszibirszkben található róka-telepen, hiába hullott szét a Szovjetunió, a háziasítási kísérletet sem Borisz Jelcin, sem Vlagyimir Putyin nem állíttatta le:
És amit nem vallottak be…? Ha ennek csak a fele igaz?!
Az oroszokhoz számos városi legendának beillő olyan kísérletsorozat is köthető, melyek legalább olyan bizarrak, mint a nácik állta elvégzett kísérletek a koncentrációs táborokban.
Ott van például a hírhedt alvás kísérlet, mely során azt vizsgálták, mit okoz az alvás megvonás az embereknél.
A “legendák” szerint borzalmas, már-már horrorba illő eredményekkel és a személyzet megőrülésével végződött a történet, míg a legtöbb tudós és történész szerint valójában meg sem történt, csak amolyan creepy pasta formájában terjedt el a modern internet hajnalán.
Mindezek ellenére rengetegen hisznek benne és abban is, hogy bizonyos kísérletek még ma sem álltak le, és hogy az oroszok ugyanúgy szuperkatonák létrehozásán dolgoznak évtizedek óta, mint amilyeneket a németek akartak megalkotni a világháborúk során.
Noha ezekre sincs konkrét bizonyíték, a mai Orosz elit és egyes létesítmények megközelíthetetlensége remek táptalaj az efféle elméleteknek.