Nincs ellene vakcina és a lappangási idő brutálisan nagy, 45 nap, ráadásul 60%-os is lehet a mortalitása. A WHO már figyeli és aggasztó emberi megbetegedésekről számolnak be.
Mi is ez az egész?
Tényleg a nyakunkba kaphatunk egy újabb, a covidnál sokkal halálosabb világjárványt, mely a civilizációt tényleg teljes túlélő üzemmódba kapcsolná?
Mi is ez a Nipah vírus?
Nos, ezt gyümölcsevő denevérek tejresztik, és 2021 elejére bizonyított módon már több tucat esetben ugrott át deneveérekről emberre, számos halálesetet eredményezve.
Merthogy nincs ellene vakcina vagy klasszikusan bevált kezelés, és a halálozási aránya 60% is lehet.
Járványügyi időzített bomba
A denevérelkről való átugrálás képessége mutatja, hogy ez egy időzített bomba: talán már most is ott van egy emberben és scak a szerencsén múlik, tovább mutálódik-e emberről-emberre terjedővé.
“A fertőzés gyakran fordul elő Kozhikode és Malappuram negyedben, 1407 embert saját otthonukban tartanak karanténban.”- tette hozzá.
Az Egészségügyi Világszervezet szerint nincs védőoltás a Nipah vírus ellen. A megtett védőintézkedések részben csillapítják a lázat, de nem akadályozhatják meg a halálos végzetet.
Komoly tünetek és nagymértékű halálozás
A fertőzés tünetei közé tartozhat: a láz, a fejfájás , a torokfájás és az izomfájdalom, másszóval a betegség az influenzához hasonlít.
A következő fázisban megjelennek a következő tünetek: a szédülés , a fáradtság, és a tudatállapot-változások.
A betegség először Malajzia Nipah térségében ütötte fel a fejét, és arról a térségről kapta a nevét, és arra számítanak, hogy ez egy biológiai fegyver lehet.
A legtöbb fertőzést Szingapúrban, Malajziában, Indiában és Bangladesben regisztráltak, és a gyümölcsevő denevérek terjesztik a Nipah-vírust.
Folyamatosan terjed, egymilliárd embert is megölhetne
Egyes becslések szerint a halálozási arányok alapján ha valóban emberről emberre kezdene el vészes ütemben terjedni, akár egymilliárd embert is eltörölhetne a Földről világszerte.