Az önkormányzati munkatársak kiküldését tervezik, hogy bekopogtassanak azokhoz, akik megtagadták a koronavírus elleni oltás beadását?
A jelentés elég komoyl dolgokat ír le és tartalmaz.
Lényegében utasításba van adva, ki van mondva az, hogy egyéni szinteken kell egyenként megkeresni azokat, akik nem hajlandóak élni az oltással.
Azok az emberek kerülhetnek a célkeresztbe tehát, akiknek uygyan felajánlották az oltást, de azok nem éltek a lehetőséggel.
Ezekhez az emberekhez a hatóságok önkormányzati embereket küldhetnek ki, hogy meggyőzzék őket az otásról, annak beadatásáról.
Fontos hangsúlyozni, hogy nem kényszerítésről van szó – egyelőre – hanem rábeszélésről, informálódásról, hogy az adott személy miért nem élt a lehetőséggel, miért döntött másképp.
A jelentés az Egyesült Királyságban látott napvilágot, azonban n incs garancia rá, hogyha “beválik” a protokoll, megjelenjen más országban is, esetleg Európa többi része is “átvegye” a gyakorlatot.
A jelentés azt állítja, hogy a tervet az attól való félelem szülte, hogy a lakosság jelentős része “szkeptikus” az oltással szemben.
Az önkormányzatok munkatársainak feladata az lesz, hogy meghatározzák, miért utasítják el az oltást, majd “meglátják, mivel győzhetik meg őket,” hogy megváltoztassák a véleményüket.
A hírre még a BBC is felkapta a fejét.
Nadhim Zahawi oltási miniszter nem volt hajlandó megerősíteni, hogy a kormány honnan tudja, ki nem kapta meg az oltást, de a BBC rádióban való megjelenése során elismerte, hogy mindenkit, akit beoltottak, rögzítettek egy nemzeti immunizációs oltási nyilvántartási rendszerben.
“Feltétlenül meg fogjuk vizsgálni, hogyan kezeljük az elutasítási arány kérdését,”
– nyilatkozta Zahawi.
Miközben Zahawi a vakcinák magas beadási arányát hirdette a britek körében, kiderült, hogy a szociális dolgozók mintegy 20%-a nem hajlandó beadatni az oltást.
Decemberben egy közvélemény-kutatás megállapította, hogy az Egyesült Királyságban az emberek körülbelül egyharmada nem akarja beoltatni magát.