Mi az amerikai tornyok ledöntése mögötti valódi üzenet?
A helyszíni kutatások eredményei teljesen mást mutatnak, mint amiket láthatunk az „eseményről” készült felvételeken.
Tény, hogy egyszerű magyarázat nincs, arra bizonyíték, hogy hat évvel a történtek után még mindig nem született a történteket száz százalékig tisztázó elemzés.
Az ikertornyokba két repülő csapódott be szeptember 11-én. Az északi tornyot az északi homlokzaton, a 93. és a 99. emelet között találta telibe az AA 11, egy Boeing 767-200ER típusú gép.
A repülő súlya üresen 82 377 kiló, és összesen 91 m³-nyi kerozint szállíthat.
A déli tornyot egy Boeing 767-200-as találta el a 77. és a 85. emelet között, délnyugati irányból, a déli oldal keleti felén.
Ez a géptipus két tonnával könnyebb és 36 tonnával kevesebb a maximális felszállósúlya, kerozinból is kevesebbet, 62,2 m³-t szállíthat.
A vizsgálatok szerint a becsapódások után mindkét toronyban 38 m³, 38 000 liter kerozin robbant fel, azonnal több emeletre kiterjedő tüzeket okozva.
A hivatalos hipotézis kritikusai – két csoportról beszélünk, az összeesküvés-elméleteket alkotókról és a hivatásos mérnökökről – szerint azonban a WTC összeomlása nem magyarázható annak feltételezése nélkül, hogy a belső tartószerkezetet robbantásokkal gyengítették meg.
Érveik szerint a torony alsó része egyáltalán nem fejtett ki ellenállást, az pedig, hogy a tornyok a szabadesés sebességével omlottak össze, arra utal, hogy az épületek magja valami miatt elvesztette szerkezeti integritását.
Az alkalmazott módszer, a technológia meghaladja a mai ember tudását.
Dr. Egely György és Jakab István beszélgetése a témában:
Az emberek egy bizonyos csoportja azonban – az sem kizárt, hogy nem is emberek –, akik ilyen borzalmak kitervelésére és végrehajtására képesek, olyan tudást birtokolnak, amivel az ember és az ember alkotta világ egy szempillantás alatt elporladhat. Időnk sem lesz meghalni.
Mit ér egy emberi élet?
A filmben bemutatott fényképek hatására azt megérezni, hogy az ember nem több egy porszemnél, amit akkor és oda fúj a szél, ahová csak akar, nem kellemes.
A legmagasabb tudás mégsem csak azé, mégsem csak az kaphatja meg, aki azt az emberiség javára és szolgálatába állítja?
Életeken át próbálunk egyre jobb és jobb emberekké válni, fejlődni, aztán ha valaki, vagy valami úgy gondolja, egy mozdulattal nyomtalanul kiradíroz bennünket az életből.