Szinte biztos hogy egy földönkívüli technológia darabjai kerülhettek elő.
Ideje felfognunk, hogy nem vagyunk egyedüli értelmes lények a kozmoszban?
A harvardi ufóvadász Avi Loeb szerint egy idegen űrhajó darabjaira bukkantak a Csendes-óceánban.
Ő nem holmi önjelölt ufó szakértő, hanem valóban a Harvard Egyetem egyik vezető tudósa és csillagásza.
Éppen ezért megdöbbentő a kijelentése, mely a teljes tudományos világot felkavarhatja.
Avi Loeb, a Harvard Egyetem asztrofizikusa, aki az utóbbi években az idegen civilizációk keresésére tette fel a karrierjét.
Nemrég pedig felvetette, hogy a 2014-ben a Csendes-óceánba zuhant ismeretlen objektum talán egy földönkívüli űrszonda, vagy ufó lehetett.
2023 nyarán expedíciót szervezett oda és egy hatalmas mágnes segítségével valóban talált furcsa, tökéletes gömb alakú darabkákat, melyeket elemzésnek vetett alá.
Loeb és társai szerint a meteor sebessége és pályája alapján csak a Naprendszeren kívülről érkezhetett – ezt egyébként tavaly az Egyesült Államok Űrparancsnoksága is megerősítette.
A fizikus a napokban arról számolt be, hogy csapata 50 apró (kb. 0,5 cm átmérőjű), főként vasból álló gömböt talált, amelyeket
„ha mikroszkópon keresztül nézünk, nagyon jól elkülönülnek a háttértől; arany, kék és barna színűek, és némelyikük a Föld miniatűrjére hasonlít”.
Az apró gömbök elemzése kimutatta, hogy vasból (84%), szilíciumból (8%), magnéziumból (4%) és titánból (2%), valamint nyomelemekből állnak.
„Anyagának szilárdsága keményebb, mint az összes eddig látott és a NASA által katalogizált űrből származó kőzeté”
– nyilatkozta Loeb.
Loeb elmondása szerint sikerült kiszámítani a meteor Naprendszeren kívüli sebességét, miszerint másodpercenként 60 kilométerrel száguldott a Föld felé, vagyis gyorsabban, mint a Nap közelében lévő csillagok 95 százaléka.
Ez szerinte arra utal, hogy egy idegen civilizáció űrhajója vagy valamilyen technológiai eszköze lehetett.
Ez már majdnem 100%-os bizonyosság, de a tudósok nagy része akkor merné kijelenteni a dolgot, ha az úgynevezett ufó több darabját is a felszínre hozná Loeb és kutatócsapata.
Erre is jó esély van, így a következő hetekben és hónapokban nagyon izgalmas, világszenzáció gyanús bejelentésekre készülhetünk.