Esküszünk, ha nem tudnánk, hogy a regényt 1896-ban írták meg, azt hinnénk, a 2016-2020 közötti eseményeket mutatják be… Rendőrök járőröznek az utcákon, és arra kérik az embereket, hogy nem mozduljanak ki otthonról. Hatalmas tömegmegmozdulásokat szerveznek az anarchisták és a szocialisták vezetésével, és azzal fenyegetődznek, hogy kifosztják és lerombolják a gazdagok házait.
Ingersoll Lockwood harmadik regénye 1896-ban jelent meg, Az utolsó elnök (The Last President) címmel. Nézzük a döbbenetes hasonlóságokat, vagyis milyen összefüggéseket találunk a XIX. század végi regény és Trump elnök története között.
A történet egy gazdag üzletemberről szól, aki indul az amerikai elnökválasztáson és mindenki legnagyobb megdöbbenésére, meg is nyeri azt! S tudják, hol lakik az új elnök?
Az 5. sugárúton. Akinek nem lenne ismerős ez a hely, itt áll jelenleg a Trump Tower…
A regényben Baron Trump elnök tanácsadója egy bizonyos Lafe Pence. Ugye ismerősen cseng a név? Az Elnök első nemzetbiztonsági tanácsadóját Michael Pence-nek hívták.
Lockwood regényének története a pánikba esett New York City november eleji jelenetével kezdődik, amely egy rendkívüli helyzetet mutat be, mivel egy „kívülállót” választottak meg az USA elnökének.
Esküszöm, ha nem tudnám, hogy a regényt 1896-ban írták meg, azt hinném, a 2016-2020 közötti eseményeket mutatják be…
Rendőrök járőröznek az utcákon, és arra kérik az embereket, hogy nem mozduljanak ki otthonról.
Hatalmas tömegmegmozdulásokat szerveznek az anarchisták és a szocialisták vezetésével, és azzal fenyegetődznek, hogy kifosztják és lerombolják a gazdagok házait.
S most tessék figyelni: a tömegek először a Fifth Avenuve Hotelt akarják megtámadni. Igen, a jelenlegi Trump Tower-t!…
S ami még félelmetesebb, a regénybeli elnök „eltávolítása” után az amerikaiak kisebb-nagyobb csoportjai ellenállásra szólítják fel a lakosságot, ezen a módon tiltakozva a korrupt és etikátlan választási folyamatok ellen.
Hiába, a történelem mindig ismétli önmagát…
A QAnon mozgalom hívei úgy gondolják, hogy csak az időutazás adhat magyarázatot a döbbenetes egybeesésekre.
S ha a létsíkok és dimenziók közötti utazás kerül szóba, rögtön Nicola Tesla-ra gondolunk, aki az alternatív elméletek szerint 1943-as halála előtt megfejtette az időutazás titkát, és az által felfedezett nullponti energia segítségével nem csak a téridőben tudott kalandozni, de a párhuzamos valóságokba is ellátogathatott.
Közismert, hogy halála után a laborját felgyújtották, a CIA pedig az összes találmányi leírását titkosította és elérhetetlenné tette az egyszerű halandók számára.
Halála után a jegyzetei, tanulmányai állami kézbe kerültek a „The Office of Alien property Custodian” nevű intézménybe, ami az idegen és ellenséges eszközök, tárgyak és találmányok elemzésére jött létre az I.- és II. világháború közötti időszakban.
Mivel az ott dolgozó szakemberek nem tudtak mit kezdeni Tesla zseniális, korát messze megelőző technikai megoldásokat tartalmazó találmányaival, egy külső szakembert kértek fel azok áttanulmányozására.
A választásuk John G. Trump-ra esett, aki Tesla-hoz hasonlóan elektromérnöki diplomával rendelkezett és ismert fizikus és feltaláló volt. És nem mellékesen Trump nagybátyja apai ágon…
Sajnos Tesla zsenije rajta is kifogott, és nem tudta megfejteni a tanulmányait. Vagy legalábbis ezt állította…
A fentiek alapján egyes QAnon hívek úgy gondolják, a Trump család rendelkezik egy időgéppel, amely lehetővé tette számukra, hogy a mai napig hatalmasak maradjanak…
Ingersoll Lockwood zseniális könyvei még egy Leigh Scott nevű hollywoodi filmrendező fantáziáját is megmozgatták és egy „fantasy” filmet szeretne forgatni belőle, mivel szerinte az 1896-os regény története rengeteg hasonlóságot mutat napjaink sorsfordító eseményeivel.
Forrás: Szűcs Róbert