Egy elképesztő, már-már szürreális terv látott napvilágot:
Képalkotó frekvenciákon képesek lehetnek károsítani a koronavírusokat az ultrahanghullámok: lerombolhatják és megrepeszthetik a vírusok köpenyét és tüskéit. Ilyennel kellene megszórni a lakosságot?
Utána jártunk a teljes igazságnak!
Működhet a megoldás
A koronavírus egy lipidburkos RNS-vírus. Felszínéből burokba ágyazott fehérjetüskék türemkednek ki, amelyek egy kicsiny koronához hasonlítanak – innen a kórokozó elnevezése. Ezek a fehérjetüskék kapcsolódnak az egészséges sejtekhez és indítják el az RNS-vírus invázióját a szervezetben.
A vírus formája és fertőzési stratégiája már jól ismert a kutatók előtt, keveset tudni azonban a fizikai egységéről – írták közleményükben a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói.
Az egyetem gépészmérnöki karának kutatói új tanulmányukban azzal a felvetéssel foglalkoznak, miszerint a koronavírusok károsodhatnak az ultrahangrezgésektől az orvosi diagnosztikai képalkotó eszközökben használt frekvenciák tartományán belül.
A kutatócsoport számítógépes szimulációkban modellezte a vírus mechanikus válaszát a rezgésekre.
Azt találták, hogy 25 és 100 megahertz között a rezgések egy millimásodperc törtrészén belül elindították a vírus burkának és tüskéinek összeomlását, valamint a vírus szétszakadását.
Elborult ötlet: a lakosság sugárzással való “megbombázása”?
Eredetileg ugyan kórházi kezelésnek lehet szánva a mostani felfedezés, de egyesek felvetették egy sokkal nagyobb szabású, globális projekt lehetőségét is.
Ez azt jelentené, hogy az egész világ, az emberiség egészét “bombáznák meg” ezzel a frekvenciákkal.
Így elméletben – hangsúlyozzuk, elméletben – el lehetne pusztítani valamennyi emberben a vírust, anélkül hogy oltani kellene vagy hogy bármilyen egyéb kezelésnek vetnénk alá őket.
Gyakorlatilag napok alatt véget lehetne vetni a járványnak.
Azonban maga az ötlet azért is maradt ötlet, mert nagyon elborult és rengeteg aggályt vet fel.
Milyen hatása lenne a rezgéseknek az emberi szervezetre hosszabb távon?
És eleve mi történne ha hibáznak a tudósok?
Egy rossz számítással, vagy felvetéssel a zsebükben akár az egész emberiséget kiirthatnák pár óra alatt – éppen emiatt minden bizonnyal csak egy felvetés marad, egy elvi eszmefuttatás…