Szerinte csak így érhető el a nyájimmunitás, ami mindennél fontosabb. Noha a vakcinák gyártóinak egy jó része sem végzett kísérleteket gyerekeken, bizonyos okokból…
Tizenkét év alatti gyerekeken egyáltalán nem tesztelte még egy gyártó sem kísérleti vakcináját:
A Pfizer mindössze száz, 12-15 éves gyermekkel kapcsolatos adatot tudott átadni a hatóságoknak, a Moderna pedig a minap jelentette be, hogy megkezdené 12 év fölötti fiatalokon is vakcinájának tesztjét.
Könnyen lehet, hogy a következő iskolaév is gyermekeknél alkalmazható oltás nélkül indul majd el.
Ennek ellenére Szlávik János azt mondja, hogy sürgősen a gyerekeket is érdemes lenne beoltatni.
A gyermekek nem kicsi felnőttek – ez nemcsak gyermeknevelési, hanem immunológiai szempontból is alapvetés.
Ugyanakkor a gyerekek nagy mérétkben lehetnek szuperterjesztők és rájuk is komolyabb hatással lehet a koronavírus.
allie Permar, a Duke University gyermekgyógyász, mikrobiológus és immunológus professzora az NPR amerikai rádióadónak azt nyilatkozta:
Hogy immunrendszerük azonban nem úgy működik még, mint a felnőtteké, egyes oltások épp ezért jobban, mások pedig rosszabbul működnek esetükben…
2021 végén lesz elég adat az engedélyezésre a gyerekeknél való használathoz” – fogalmazott.
Jelenleg vizsgálják, hogy a 18 éven aluliaknál mennyire hatékony a koronavírus elleni védőoltás, de még eltarthat egy ideig, amíg eredmény születik
– mondta Szlávik János.
Közölte, hogy a vakcinát gyorsan fejlesztették ki, ezért nem volt idő például arra, hogy a gyerekeknél megvizsgálják az oltás hatékonyságát.
Bár már tartanak az erre irányuló vizsgálatok, csak a következő hónapokban, években születhet döntés arról, mi lesz a gyerekek oltásával
– tette hozzá.
Ti mit gondoltok erről?