Döbbenet… Szerintetek mi lehet rá a magyarázat?
Lehet, hogy eddig félreértettük történelmünket, sőt, lehet, hogy hazugságokat mondtak nekünk?
Egy érdekes dolog derült ugyanis fel egy 18. századi festményen.
Egyesek szerint konkrétan atomháború nyomait lehet felfedezni rajta.
Az ember, ha gombafelhőt lát, reflexszerűen összeszorul a gyomra, azonnal az atombomba és az emlékezetes Hirosima, Nagaszaki esik az eszébe.
Ezért is meglepő, amikor a jellegzetes formájú füstfelhő egy több száz éves festményen vagy írásos beszámolóban bukkan fel, egy olyan korból, amikor még a Manhattan-terv tudósai sem léteztek.
Ezekből az időkről több ilyen felvétel létezik, az 1700-as évek végére datálódóak.
Szemtanúk már az 1917-es Halifax-robbanásnál is beszámoltak gombafelhőről, amikor egy francia lőszerrel megrakott teherhajó ütközött egy norvég gőzhajóval Kanada partjainál.
Sok ilyen beszámoló származik még a második világháborúból is, még Hirosima előtt.
Az elméletek szerint vagy egy időutazó alkotása lehet az ilyen festmény, vagy pedig a történelmet hamisították meg a tankönyvekben, és valójában már több száz évvel ezelőtt is fejlettebb volt az emberiség.
De létezik egy sokkal logikusabb, tudományos válasz is a festmény titkára.
Ugyanis nem kizárólag atomrobbanás tud gombafelhőt létrehozni.
A jelenség kialakulásáért a Rayleigh–Taylor-instabilitás felel, amely nagyon gyorsan nagyon sok, nagyon forró és alacsony nyomású gázt követel meg a földfelszín közelében.
Ezt nagy erejű, nem nukleáris robbanások is elő tudják idézni, például vulkánkitörések, de az atomrobbanás is hozzájárulhat, kivéve, ha föld alatt vagy nagy magasságban történik a robbanás.